VC Malacky/2024

Džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava opäť zbierali cenné kovy

V sobotu (21.9.2024) sa konala XVIII. Veľká cena Malaciek v džude, Memoriál Jakuba Habudu. Na turnaji sa zúčastnilo až 266 pretekárov a prišli zabojovať aj pretekári z Česka. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara postavilo 33 mladých pretekárov, ktorí bojovali o cenné kovy na prvom turnaji v ich sezóne. Trnavskí súťažiaci si odniesli celkovo 21 medailí, z toho štyrikrát zlato, päťkrát striebro a dvanásťkrát bronz.

Zlatú medailu získal v mini žiakoch Eliáš HyžnýMax Chatrnúch a v mladších žiakoch Stanislav ŠtudencMichal Helmeš. Všetci štyria pretekári ukázali bojovné výkony a krásne hody na osobné techniky. Stanislav Študenc si obhájil prvé miesto z minulého roka.

Striebornú pozíciu si vybojovali v mini kategórii Šimon Šajtlava, Henrik Zrník a Lea Študencová. Zabojovali aj starší žiaci Adam Homola Jakub Sýkora, obaja skončili na skvelom druhom mieste. Trénerka Komlóšiová pochválila ich výkony. Všetci piati pretekári ukázali veľkú bojovnosť a nasadenie, ktoré bolo vidieť od prvého ich zápasu. Ukázali technické nasadenie a túžbu vyhrať. Na bronzovú pozíciu vystúpil v mini kategórii Adam Kubátka, Juraj Gajarský a Jakub Valošek. V mladších žiakoch vystúpili na tretie miesto Matúš Szöllösy, Ondrej Lukačovič, Alan Málik a Ondrej Ješko. Zabojovali aj starší žiaci a žiačky a odchádzali s bronzom Sára Hečková, Tomáš Solčanský, Lukáš Klokner, Rudolf Helmeš, Šimon Hanzlíček. Svojou bojovnosťou a vytrvalosťou na tatami ukazujú chuť po víťazstve.

Síce na medailové umiestnenie nesiahol Matej Húščava, Michal Rajnic, Mattes Hrdlička, Nina Grznárová, Luka Halán, Nathan Petrovič, ale so svojimi súpermi predviedli veľmi pekné a vyrovnané boje.

Trénerka Komlóšiová sa k výkonom svojich zverencov vyjadrila pozitívne: ,,Mohli sme vidieť kvalitné zápasy našich pretekárov. Stále máme čo ladiť, ale je to len začiatok sezóny. Na tento turnaj sme hlavne vyslali našich mladých pretekárov z klubu, aby sa mohli rozbehnúť v novej sezóne. Budeme mať možnosť zúčastniť sa ešte mnohých turnajov a pevne verím, že naša bilancia sa bude zlepšovať a odnesieme si viac prvých vytúžených miest. Teraz nás čaká ťažký medzinárodný turnaj v Považskej Bystrici, kde si budeme môcť zmerať sily s pretekármi z okolitých štátov. Chcela by som na záver vyzdvihnúť výkony všetkých pretekárov, pretože sa všetci snažili a bojovali" dodala trénerka Komlóšiová.