TURNAJ PRÍPRAVIEK 2023 - 3. Kolo Kolárovo

Mladí džudisti opäť s medailami z Olympiády v Kolárove/2023

Cez víkend sa v Kolárove konalo tretie kolo turnaja prípraviek v džude, kde si porovnalo sily 230  pretekárov z 19 klubov a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara a získal 22 cenných kovov, z toho šesťkrát zlato, deväťkrát striebro a sedem bronzových medailí. V hodnotení klubov počas tohto zápasového dňa si pretekári Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojovali druhé miesto. V celkovom hodnotení klubov, kde sa spočítavajú body po všetkých troch kolách stojíme na druhom mieste, kde strácame na víťaza len jediný bod.

V kategórii supermini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava dve zlaté medaily. Na najvyššiu priečku vystúpil Michal BakHenrik Zrník, ktorí získali najcennejší kov v podobe zlata. V zápasoch ukázali aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali na ippon. Druhé miesto v tejto vekovej kategórii si vybojovali Šimon ŠajtlavaJuraj Gajarský. S bronzovou medailou odchádzali Eduard DadaevMax Malachovec. Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú ukončili v držaní na zemi. V kategórii mini nenašiel premožiteľov Alan Málik a Jakub Štefanka. Obaja pretekári potešili celkovým výkonom svojich trénerov. Striebro si vybojovali Michal Horváth, Šimon Čerevka, Matúš Szőllősy a Maxim Lužák. Na bronzovú pozíciu vystúpili Matúš Kadlečík, Denis Lukáč, Šimon Gažo, Darius Husák a Marián Viskupič. V mladších žiakoch dominoval Lukáš Klokner, ktorý obsadil prvé miesto. Michal Janíček a Dominik Polakovič a Matej Huščava po jednom zaváhaní vybojovali druhé miesto. V kategórii starších žiačok vystúpila na najvyššiu priečku Tsatsral Enkhsukh a odniesla si z turnaja zlatú medailu.

Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi. Som rada, že sa medailovo uchytili všetci pretekári. V hodnotení klubov si naši zverenci vybojovali  celkové druhé miesto. V celkovom hodnotení klubov, kde sa spočítavajú body po všetkých troch kolách stojíme na druhom mieste, kde strácame na víťaza len jediný bod, čo potvrdzuje, že máme pod sebou ďalších perspektívnych pretekárov“ ukončila Komlóšiová.