MVC Kolárovo Gúta/2024

Trnavskí džudisti úspešne aj na MVC v Kolárove

V sobotu (19.10.2024) sa konala Medzinárodná veľká cena v Kolárove, kde štartovalo 250 pretekárov v kategóriách super mini, mini, mladší a starší žiaci. Turnaja sa zúčastnili okrem rôznych slovenských klubov aj pretekári z Maďarska. Za trnavské farby Judo Clubu AŠK Slávia Trnava, pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara štartovalo 32 súťažiacich a získali celkovo 18 cenných kovov. Šesť zlatých, šesť strieborných a šesť bronzových medaily.  Po celkovom spočítaní bodov v turnaji družstiev si Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojoval štvrtú priečku spomedzi 26 prihlásených klubov spoločne s rovnakým počtom bodov z Judo klubom Levice Slovensko.

V super mini kategórii výborne zabojovali dvaja pretekári, Martin ValkoTimotej Szabo. Martin Valko ukázal výborné nasadenie vo všetkých zápasoch napriek tomu, že je ešte nováčik. Vybojoval si dve víťazstvá a zastavil ho len súper vo finále. Ale potvrdzuje svojim druhým miestom potenciál do budúcna.  Timotej Szabo vybojoval zlatú medailu a absolvoval tri zápasy.

V mini kategórii sa najviac darilo opäť Maxovi Chatrnúchovi. V zápasoch ukázal krásne prevedené osobné techniky, ktoré hádzal na ippon. Druhý najlepší výsledok v mini kategórii zaznamenala Lea Študencová, ktorá obsadila výbornú striebornú pozíciu. Na bronzovej pozícii skončil Tomáš Klokner, ktorý štartoval po dlhej pauze a išlo mu to výborne. Po celodňovom pôsobení vystúpil na tretiu priečku. Síce na medaile nedosiahli Eliáš Hyžný (štvrté miesto) a Boris Iro (piate miesto), ale nazbierali cenné skúsenosti do budúcna.

V mladších žiakoch a žiačkach na prvom mieste skočili Stanislav Študenc, Michal Helmeš a Maxim Lužák. Svojou bojovnosťou a nasadením v zápasoch vybojovali tri zlaté medaile pre Judo Club AŠK Slávia Trnava. Vo svojich zápasoch porazili svojich súperov na osobné techniky a vystúpili na najvyššiu priečku. Alan Málik, Hana Chlapečková a Nina Grznárová si vybojovali strieborné medaile. Alan Málik štartoval v novej váhovej kategórii a nestratil sa. Lukáš Nemček, Samuel Urban a Matúš Kadlečík skončili na treťom mieste.

V starších žiakoch a žiačkach si vybojoval prvenstvo Jakub Sýkora vo váhovej kategórii do 46 kg. V zápasoch ukázal krásne techniky a následné držania na zemi, kde nedal svojim súperom najmenšiu šancu. Na druhé miesto vystúpila Timea Mikulová a bronzové pozície obsadili Rudolf Helmeš a Sára Hečková. Mattes Hrdlička skončil na piatom mieste.