MVC Kolárovo/2018

Trnavské džudo sa zapísalo medzi elitu

V sobotu sa konala Medzinárodná veľká cena džuda Kolárova, kde štartovali pretekári v kategóriách super mini, mini, mladší a starší žiaci. Turnaja sa zúčastnili okrem rôznych slovenských klubov aj pretekári z Maďarska. Za trnavské farby, pod vedením Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Mateja Uhliara, štartovalo 30 súťažiacich a bojovali aj o pohár družstiev. Po 18 cenných kovoch, šiestich zlatých, štyroch strieborných a ôsmych bronzových,  sa zapísalo trnavské džudo medzi elitu a celkovo po spočítaní bodov si obhájilo druhú priečku z minulého roka v turnaji družstiev.

V super mini kategórií bojoval Oliver Šlahor a po svojom výkone si odnášal bronzovú medailu. V mini kategórií sa najviac darilo Eme Scheffel, Jozefovi Svátkovi a Matejovi Rajnicovi, všetci traja trnavskí pretekári získali zlato. Veľmi málo k zlatu chýbalo Terese Matejkovej a Jakubovi Rožnayovi. Filip Brisuda a Alexandra Uričková vystúpili na bronzovú pozíciu. Alexander Horváth obsadil bodovacie 5. miesto. „Rajnic porazil v prvom kole svojho soka, s ktorým už niekoľko krát prehral vo finálových bojoch. Dnes ho dostal do prvého kola a podarilo sa mu nad ním zvíťaziť, čo mu zabezpečilo postup do ďalších bojov. V nasledujúcich zápasoch už nenašiel premožiteľa a podarilo sa mu získať zlato, čo nás veľmi teší. Taktiež chválim výkon Rožnaya, ktorý predviedol ukážkové techniky a hádzal ippony. Potešil aj Svátek a Matejková. Obaja ukázali svoje kvality a veľkú bojovnosť“ vyjadrila sa Komlóšiová.

V kategórií mladší žiaci sa najviac darilo Jurajovi Odkladalovi a Radovanovi Horváthovi. Horváth absolvoval až štyri zápasy. Svoje kvality potvrdil najmä v boji na zemi, ne waza, čím sa mu podarilo obsadiť prvé miesto. Odkladal si udržal svoju výhernú líniu od novej sezóny, keďže ani na jednom zápase ešte neprehral. Roman Dekan štartoval po prvý krát v ťažšej váhovej kategórií, no napriek tomu predviedol dobrý výkon. Po jednej prehre a troch výhrach obsadil druhé miesto. Martina Drdáková, s rovnakým výherným skóre, bodovala a získala taktiež striebornú medailu. V prvom zápase naša trnavská pretekárka síce prehrala proti reprezentantke z Bratislavy, no dokázala zmobilizovať svoje sily a ďalšie tri zápasy už nedala súperkám šancu. V neposlednom rade v mladších žiakoch bodovali Samuel Miklovič a Samueal Brisuda. Obaja si vybojovali bronz a obsadili tretie priečky na stupni víťazov.

Zlatú medailu v kategórií starší žiaci získal Timotej Antal. „Timo Antal nastúpil po prvý krát vo vyššej váhovej kategórií. V prvom zápase ho čakal náročný súper, niekoľko násobný víťaz v kategórií do 60 kg. To však nášho pretekára nezastavilo, a aj proti favorizovanému súperovi skóroval v boji v ne waza v nadstavenom čase. V ďalších zápasoch podával veľmi dobré výkony a jeho počínanie hodnotím skutočne pozitívne. Finále ukončil bodovacou technikou na dvakrát wazari a zaslúžene obsadil prvú priečku.“ vyjadrila sa k výkonu trénerka Komlóšiová. Bronzové medaily v starších žiakoch získali Tomáš Študenc, Oliver Scheffel a Erik Kašťák.

„Najbližšie našich dorastencov čaká posledné kolo 1. Slovenskej ligy v Pezinku a Majstrovstvá Slovenska v Michalovciach. Taktiež sa v novembri zúčastníme Medzinárodného turnaja v Galante,“ dodala Komlóšiová.