MVC Grand prix Pezinok/2024

MVC Grand prix Pezinok/2024

Trnavský Judo Club AŠK Slávia Trnava s veľkým úspechom na Medzinárodnom turnaji v Pezinku

V sobotu (16.03.2024) sa v Pezinku konal 34. ročník medzinárodného turnaja v džude, Grand prix, ktorého sa zúčastnilo 481 pretekárov zo 7 krajín a 60 klubov. Boje prebiehali medzi pretekármi z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Ukrajiny a medzi džudistami mnohých slovenských klubov. Judo Clubu AŠK Slávia Trnava sa predstavil pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara. Celkovo si náš klub odniesol desať cenných kovov z toho dvakrát zlato, trikrát striebro, päťkrát bronz, štyrikrát bodované piate miesto a dvakrát siedme miesto. V rámci súťaže družstiev zo 60 prihlásených klubov obsadil klub 10 miesto.

V najmladšej mini kategórii MU/FU 11 nenašiel premožiteľa Eliáš Hyžný a odnášal si zlatú medailu. Lea Študencová  si vybojovala striebornú medailu.  V zápasoch ukázala aktivitu, a tým prekvapila svoje súperky. Tesne ušla bronzová medaila nováčikovi Adamovi Kubátkovi a po dvoch výhrach a dvoch prehrách napokon obsadil cenné piate miesto.  Juraj Gajarský skončil na 7. mieste.

V mladších žiačkach MU 13 bol Stanislav Študenc ovenčený so striebornou medailou. Prvú medailu v novej sezóne si vybojoval aj Adam Homola, ktorý vystúpil na bronzovú pozíciu. V zápasoch ukázal svoje osobné techniky, veľké nasadenie a bojovnosť do konca zápasov. V tej istej váhovej kategórii štartoval aj Michal Helmeš, ktorý obsadil piate miesto a Darius Husák skončil na 7. mieste, obaja nadobudli ďalšie cenné skúsenosti. 

V starších žiakoch MU 15 Judo Club AŠK Slávia Trnava zaznamenal tri cenné medaile. Oliver Šlahor po dlhej pauze od súťažného kolotoča, vkročil do sezóny so striebornou medailou. Výborný výkon podal aj Jakub Sýkora, ktorý vystúpil na bronzovú pozíciu. Matúš Chrvala obhájil bronz z Banskej Bystrice. Veľmi málo chýbalo Michalovi Rajnicovi a Šimonovi Hanzlíčkovi, aby si tiež odnášali cennú medailu, ale svojimi výkonmi obsadili krásne 5. miesta. Trénerka Komlóšiová sa vyjadrila: ,,Naši starší žiaci ma príjemne prekvapili. Musím chlapcov pochváliť za svedomitosť v príprave a nasadenie v zápasoch. Pretekári ukazovali svoju silu v boji v postoji a tiež v boji na zemi, kde svojim súperom nedali najmenšiu šancu. Som s nimi spokojná."

 V dorasteneckej zložke MU 18/FU 18 si Tsatsral Enksukh odnášala zlatú medailu. Dve tretie miesta si vybojovali Radovan Litvák a Daniel Hečko.

V nedeľu naši pretekári absolvovali dve fázy tréningového campu, aby doladili prípravu na dorastenecký európsky pohár v Šamoríne a mladšie ročníky nadobudli nové a cenné skúsenosti.

Fotogaléria