MT Pezinok/2019

MT Pezinok/2019

Trnavskí džudisti s veľkým úspechom na Medzinárodnom turnaji v Pezinku

 

V sobotu sa v Pezinku konal 31. ročník medzinárodného turnaja v džude, Grand prix, ktorého sa zúčastnilo až 697 pretekárov z 8 krajín. Boje prebiehali medzi pretekármi z Česka, Maďarska, Rakúska, Poľska, Ukrajiny, Nemecka, Kosova a medzi reprezentantmi mnohých slovenských klubov. Mladšie kategórie Judo Clubu AŠK Slávia Trnava sa predstavili pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Mateja Uhliara. S dorasteneckou zložkou vycestovali tréneri Arpád Szakács a Branislav Pokrývka. Celkovo si náš klub odniesol tri krát zlato, štyri krát striebro, tri krát bronz a päť krát bodovacie piate miesto. V súťaži družstiev z pomedzi všetkých 84 prihlásených klubov si Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojoval piatu priečku.

V najmladšej super mini kategórii Šimon Hanzlíček obsadil 3. miesto. Tesne ušla bronzová medaila Jakubovi Sýkorovi a Matúšovi Chrvalovi, ktorí v boji o bronz podľahli svojim súperom a obsadili tak konečné bodovacie piate miesto. V mini kategórii sa predstavili viacerí pretekári, ktorí bojovali o cenné medaile. V podaní Andreja Dekan zaznelo prvé zlato a Teresa Matejková obsadila druhé miesto. Andrej Dekan zápasil po prvýkrát vo vyššej váhovej kategórii do 34 kg. Vo svojich zápasoch ukazoval taktické myslenie, veľkú bojovnosť a svoje osobné techniky, ktoré hádzal na ippon. Spomedzi 31 pretekárov vo váhovej kategórii obsadil prvé miesto. Veľmi málo chýbalo Filipovi Brisudovi k medailovým pozíciám. V prvom kole porazil pretekára z Prahy na ippon. V druhom kole zaváhal s reprezentantom z Brna. V opravných bojoch porazil pretekára z Ukrajiny a z Českej republiky. O bronzovú priečku nastúpil proti maďarskému reprezentantovi, kde mu chýbali  smolné dve sekundy držania na zemi na víťazstvo a obsadil tak konečné bodovacie piate miesto. Ďalší džudisti v mini kategórii zbierali skúsenosti. Oliver Šlahor obsadil piate miesto, Daniel Bugár a Ema Scheffel bodovacie siedme miesto.  

V mladších žiakoch Judo Club AŠK Slávia Trnava zaznamenal štyri cenné kovy. Matej Rajnic porazil svojho soka Markoviča z Pezinka na domácej pôde a vyhral s ním finálový duel v nadstavenom čase na aktívny štýl boja. Ďalšou zlatou medailou bol ovenčený Juraj Odkladal, ktorý v prvom, druhom aj treťom kole porazil českých džudistov. Napínavý finálový duel s Kučerom z Liberca trval až do nadstaveného času, kde rozhodla väčšia aktivita Odkladala, čo znamenalo, že si odnáša ten najcennejší kov. Dvoma tretími miestami prispeli k zbierke Martina Drdáková a Jozef Svátek ml. V boji o bronz zaváhal  Jakub Rožnay, ktorý nakoniec obsadil bodovacie piate miesto.  

V starších žiakoch získali striebro Roman Dekan a Oliver Scheffel. Dekan síce neobhájil zlato z minulého roka, ale jeho výkony v staršej vekovej kategórii hodnotí trénerka Ivana Komlóšiová ako veľmi dobré. ,,Roman neustále ukazuje na žinenke svoje kvality, technickú a tiež silovú schopnosť. Svojich súperov ohrozoval neustálou aktivitou a bojovnosťou. Predstavil sa v piatich bojoch, kde potvrdil, že patrí na stupienky víťazov. Škoda finálového duelu, kde opäť zaváhal s maďarským pretekárom a nepodarilo sa mu oplatiť mu prehru z finále z Banskej Bystrice. Dekan si napokon vybojoval druhé miesto.“ Jeho tímový kolega Oliver Scheffel taktiež ukázal veľmi podobný bojovný výkon. V prvom kole porazil pretekára z Ostravy. V druhom zápase síce prehrával na wazari, ale dokázal zvrátiť víťazstvo na svoju stranu a postupoval do ďalšieho duelu so Zvarom. V ňom Scheffel nenechal nič na náhodu a hádzal svoju osobnú techniku na ippon. Vo finálovom zápase s Mešom zaváhal už v úvode zápasu, čo pre neho znamenalo konečnú druhú priečku.     

V dorasteneckej kategórii zabojovali o medaile Andrej Krivošík a Martin Bartošek. Krivošík po troch výhrach a jednej prehre obsadil druhé miesto. Zaváhal až vo finálovom boji s džudistom Krajčim z Banskej Bystrice. Martin Bartošek absolvoval päť zápasov. V prvom porazil pretekára z Michaloviec. V druhom kole zaváhal s Jelínkom z Česka, kde nášho pretekára súper hádzal na ippon. V nasledujúcich bojoch o bronz už nenašiel Bartošek premožiteľa a vystúpil na bronzovú pozíciu. Dve bodovacie siedme miesta získali Timotej Antal a Samuel Rumanovič.

Najbližšie čaká džudistov Judo Clubu AŠK Slávia Trnava Medzinárodný turnaj v Bratislave a prestížny turnaj v Budapešti, kde si môžu porovnávať sily so svetovou špičkou. 

 

Fotogaléria