MT Galanta judo cup/2022

Trnavskí džudisti ukončili sezónu na medzinárodnom turnaji v Galante

V sobotu sa konal Medzinárodný turnaj v Galante, kde sa zúčastnilo celkovo 620 pretekárov, 49 klubov zo 7 krajín: Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska. Tento rekordný počet džudistov štartoval v kategóriách super mini, mini, mladších a starších žiakoch a žiačkách. Za Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Patrika Drdáka pretekári vybojovali celkovo 8 medailí z toho 1 x zlato, 3 x striebro, 4 x bronz, 2 x bodované 5. miesto a 2 x siedme miesto.

Celodenný maratón duelov začali s úspechom pretekárky v mini kategórii, kde si Trnavčanky vybojovali dva cenné kovy. Zlatú medailu Nina Grznárová a striebornú medailu Simona Pekarovičová vo váhovej kategórii do 48 kg. V mini kategórii žiakov sme zaznamenali raz bronzovú medailu v podaní Stanislava Študenca. Komlóšiová sa vyjadrila k jeho výkonom: ,,Stanko sa postupne od turnaja k turnaju zlepšuje. Neustále ukazuje svoju bojovnosť a snahu. Potešilo ma, že si pripísal víťazstvo o bronz aj nad zahraničným pretekárom z Maďarska, ktorý bol od neho váhovo ťažší. Cenný kov, ktorý si vybojoval hodnotím veľmi pozitívne“. Michal Horváth obsadil bodované piate miesto v mini kategorii do 27 kg.

V mladších žiakoch a žiačkach zaznela dvakrát bronzová medaila v podaní Niny Marečkovej a Matúša Chrvalu. V Chrvalovej váhovej kategórii štartovalo 19 pretekárov absolvoval 4 ťažké boje. V prvom kole síce zaváhal s českým pretekárom, no opravných bojoch už nenechal nič na náhodu a odchádzal z tatami víťazne. Tomáš Solčanský v tej istej váhovej kategórii obsadil bodované siedme miesto. Nina Marečková vyskúšala po prvýkrát ťažšiu kategóriu, kde štartovalo 11 pretekárok a vybojovala si po troch výhrach a jednej prehre pekné tretie miesto. Samuel Mušinský skončil na bodovanom 7. mieste.

V starších žiakoch a žiačkach si najlepšie počínali Andrej Dekan a Teresa Matejková, ktorí obsadili striebornú pozíciu. S bronzom odchádzal Matej Rajnic, ktorý tiež vyskúšala po prvýkrát ťažšiu kategóriu. Bodované piate miesto patrilo Filip Brisuda vo váhe do 50 kg.

,,Týmto turnajom sme ukončili našu úspešnú sezónu. Za celý rok naši džudisti urobili veľký pokrok a nazbierali veľa cenných kovov na domácich i zahraničných podujatiach. Teraz sa budeme tvrdo pripravovať na ďalšiu sezónu, aby bola nová sezóna ešte úspešnejšia“ ukončila trénerka Komlóšiová.