MT a VT Maribor SLO/2023

Štvorica Trnavčanov ,,zahviezdila“ na prestížnom turnaji v Maribore

Cez víkend (7.5.) sa v slovinskom Maribore konal medzinárodný turnaj v džude, ktorého sa zúčastnilo 1126 pretekárov. Počas dvoch dní si zmerali sily džudisti z 124 klubov a 16 štátov. Pretekári Judo Clubu AŠK Slávia Trnava štartovali pod vedením trénerky Ivany Komlóšiovej a vedúceho družstva Stanislava Odkladala. Celkovo sme získali dvakrát druhé miesto, dvakrát bronz, dvakrát piate miesto a jedenkrát bodované deviate miesto.

Skvelé výkony podali reprezentanti SR v kategórii U 18 Roman Dekan vo váhovej kategórii do 60 kg a Juraj Odkladal vo váhovej kategórii do 66 kg. Odkladal vystúpil na striebornú pozíciu, Dekan na bronzovú pozíciu. V dorastenkách skončila piata Martina Drdáková vo váhovej kategórii do 63 kg a v dorastencoch Denys Pushkarov do 81 kg po dvoch výhrach a dvoch prehrách obsadil deviatu pozíciu. Medailovo sa darilo aj pretekárom v kategórii  U 16, kde bodovala Teresa Matejková do 44 kg, ktorá skončila na striebornej priečke a Vivien Vadovičová do 48 kg, ktorá získala bronzový kov. V U 16 siahala na medailu aj Zoja Šebová, ktorá hosťovala za Trnavu vo váhovej kategórii do 63 kg, ale po štyroch výhrach a dvoch prehrách obsadila bodované 5. miesto.

Roman Dekan štartoval v MU 18 vo váhovej kategórii do 60 kg, kde bojovalo celkovo 24 pretekárov. V prvom kole zdolal pretekára z Bosny a Hercegoviny, v druhom kole si poradil so Srbom, o víťaza skupiny vyhral nad pretekárom z Montenegra. Semifinále prehral s Chorvátom a v boji o bronz zvíťazil nad reprezentantom zo Slovinska a obsadil tak skvelé tretie miesto.

Juraj Odkladal štartoval v MU 18 vo váhovej kategórii do 66 kg, kde súťažilo 33 pretekárov. V prvom duely zdolal pretekára z Bulharska hneď v úvode zápasu na ippon, v druhom kole si poradil s pretekárom z Montenegra a o víťaza skupiny vyhral nad pretekárom z Chorvátska. V semifinále vyhral nad srbským reprezentantom Nišičom v nadstavenom čase. Finále nastúpil proti Genovovi opäť z Bulharska, kde náš reprezentant ťahal za kratší koniec.  Po celodňovom vystúpení  obsadil výborné druhé miesto.

Teresa Matejková zápasila v FU 16 vo váhovej kategórii do 44 kg a absolvovala 3 súboje. V prvom kole zaváhala v nadstavenom čase nad Bulharkou. V druhom zápase hádzala krásnu uchimatu a vyhrala nad pretekárkou zo Slovinska. V poslednom duely porazila na dve wazari domácu pretekárku na osotogari, a týmto výborným výkonom si odnášala z turnaja strieborný kov.

Vivien Vadovičová zápasila v FU 16 vo váhovej kategórii do 48 kg, kde súťažilo 22 pretekárok a absolvovala štyri ťažké zápasy. V prvom kole zdolala pretekárku z Poľska. V druhom kole si poradila so Slovinskou pretekárkou a o víťazku skupiny vyhrala nad pretekárom opäť z Poľskej republiky. Síce našej pretekárke nevyšlo semifinále, kde prehrala nad pretekárkou z Kosova, ale v boji o bronz si napravila chuť a zvíťazila na držanie na zemi a obsadila výborné tretie miesto.

Martina Drdáková bojovala v FU 18 vo váhovej kategórii do 63 kg, kde štartovalo 21 pretekárok a absolvovala päť zápasov. Drdáková mala prvé kolo voľné a čakala na súperku. V druhom duely zdolala pretekárku z domáceho prostredia. O víťazku skupiny prehrala s Chorvátkou. V opravných bojoch zabojovala a vyhrala nad dvoma pretekárkami zo Slovinska. V boji o bronz však nestačila nad pretekárkou z Chorvátska. Napriek tomu trénerka Komlóšiová pochválila napredovanie a bojovnosť svojej pretekárky.

Zoja Šebová je síce pretekárka z Levíc, ale Judo Clubu AŠK Slávia Trnava jej umožnil štart na tomto prestížnom turnaji. Štartovala vo váhovej kategórii do 63 kg a vo vekovej kategórii FU 16. Darilo sa jej veľmi dobre aj keď mala veľa zápasov na pokraj svojich síl, keďže musela až 4 zápasy ťahať do nadstaveného času. Dokonca jeden duel zvrátila v poslednej sekunde, kde hádzala na ippon v nepriaznivom stave.  V prvom kole zdolala pretekárku Česka, v druhom kole si poradila so Slovinkou. O víťazku skupiny zaváhala nad pretekárkou z Ukrajiny, ktorá momentálne hosťuje za Slovinsko. V opravných bojoch zabojovala a vyhrala nad dvoma pretekárkami z Maďarska a Slovinska. V boji o bronz však nestačila tesným výsledkom nad pretekárkou z Českej republiky. Týmto výborným výkonom si odnášala z turnaja bodované piate miesto.

Denys Pushkarov nastúpil v kategórii MU 18 vo váhovej do 81 kg, kde bojovalo celkovo 31  pretekárov. V prvom kole zdolal pretekára z Chorvátska. V druhom súboji prehral so Slovincom. V opravných bojoch zabojoval a zvíťazil s Bulharským džudistom. Zastavil ho však pretekár z Maďarska, a tým Denys obsadil bodované deviate miesto.