MSR juniorov a junioriek Kolárovo/2024

Judo Club AŠK Slávia Trnava zabojoval na juniorských Majstrovstvách Slovenska 2024

Juniorské Majstrovstvá Slovenska 2024 sa uskutočnili v Kolárove (20.10.2024). Na turnaji si trnavskí zverenci pod vedením trénerov Jozefa Svátka, Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara vybojovali celkovo desať cenných kovov: trikrát titul majstra Slovenska, päť titulov vicemajstra Slovenska a dva bronzové kovy. Titul majstra Slovenska v juniorskej  kategórii si vybojovala Teresa Matejková vo váhe do 48 kg, Matej Rajnic vo váhe do 55 kg a Filip Brisuda vo váhe do 60 kg. Strieborné medaily a zároveň titul vicemajstra Slovenska si vybojovali Lea Boltvanová do 57 kg, Martina Drdáková do 63 kg, Roman Dekan do 66 kg, Denys Pushkarov do 81 kg a Oliver Scheffel do 100 kg. S bronzom odchádzal Radovan Litvák do 60 kg a Samuel Brisuda do 73 kg. Na medailové pozície nedosiahol Radovan Horváth do 66 kg a Daniel Hečko do 90 kg, ale obaja skončili na bodovanom piatom mieste.

Po spočítaní bodov za všetky umiestnia sa Judo Club AŠK Slávia Trnava umiestnil spomedzi všetkých štartujúcich klubov na 1. mieste.