MSR juniorov a junioriek Galanta/2022

MSR juniorov a junioriek Galanta/2022

Judo Club AŠK Slávia Trnava bodoval na juniorských Majstrovstvách Slovenska 2022

Juniorské Majstrovstvá Slovenska 2022 sa uskutočnili v Galante. Na turnaji si trnavskí zverenci pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara v konkurencii vybojovali tri cenné kovy: jeden titul majstra Slovenska, jeden titul vicemajstra a jeden bronzový kov. Titul majstra Slovenska v juniorskej  kategórii si vybojoval Timur Hrnčiar vo váhovej kategorii do 55 kg. Vo váhe do 81 kg štartovali až štyria trnavskí pretekári. Najviac sa darilo Martinovi Bartoškovi, ktorý sa stal vicemajstrom Slovenska. Oliver Scheffel pridal bronzový kov, keď juniorskú kategóriu skúšal a zbieral skúsenosti, nakoľko stále zápasí za dorasteneckú kategóriu. Jeho štart priniesol vytúženú bronzovú medailu, a tým si Scheffel obhájil výsledok z minuloročných Majstrovstiev Slovenska juniorov. Patrik Drdák a Timotej Antal skončili na bodovanom 7. mieste. Martina Drdáková vo váhovej kategórii do 63 kg skončila na 4. mieste.  

Cesta za medailami

Timur Hrnčiar vo váhe do 55 kg spečatil svoj titul majstra Slovenska v zápase proti Gajdošovi z Košíc. V zápase ukázal pekne prevedenú techniku škrtenia, kde súperovi nedal najmenšiu šancu utiecť a odchádzal zo zápasu víťazne. Trénerka Komlóšiová sa vyjadrila aj k vicemajstrovi: ,,Martin Bartošek do 81 kg si v prvom kole poradil so súperom z Kolárova. V druhom zápase mal ťažkú úlohu proti favoritovi Lenčešovi z Popradu. S týmto súperom sa už Bartošek stretol na predchádzajúcom turnaji v Banskej Bystrici, kde ťahal Trnavčan za kratší koniec. Tentokrát si to náš džudista postrážil a počkal si na chybu súpera. Postupoval tak do semifinálového boja proti pretekárovi z Košíc. Postup do finále Bartošek vyhral do 30 sekúnd, kedy hádzal súpera na wazari, v boji na zemi reagoval pohotovo a dostal protivníka nielen do držania ale aj do škrtenia. Smolný moment nastal až vo finále, kde náš pretekár po svojej technike dostal diskvalifikáciu." Napriek všetkému trénerka Komlóšiová vyslovila spokojnosť nad svojim zverencom za jeho predvedené výkony.  

Scheffelova obhajoba bronzového kovu

V prvom kole si poradil s Fulekom z Bratislavy. V druhom zápase zaváhal nad Bihárym z Lučenca. V opravných bojoch sa stretol so svojim skúsenejším sparing partnerom Antalom z nášho klubu. Rozhodlo sa ešte v riadnom hracom čase kedy Scheffel využil chybu Antala a vyhral na páku v boji na zemi. V boji o bronz nič nenechal na náhodu a hodil súpera na ippon. Celkové poradie trnavských pretekárov v tejto hmotnostnej kategórii: Martin Bartošek 2. miesto, Oliver Scheffel 3. miesto, Patrik Drdák a Timotej Antal bodované 7. miesto.

Na záver sa Komlóšiová vyjadrila: ,,Som nesmierne rada, že sme k dorasteneckým výsledkom na Majstrovstvách Slovenska 2022 prispeli medailami aj z juniorskej kategórie. Ešte nás čakajú Majstrovstvá Slovenska 2022 v žiackych kategóriách. My tréneri vnímame, že forma našich džudistov vzrastá a veríme, že sa to odzrkadlí na výsledkoch z majstrovstiev. Rozhodne pomýšľame na medailové umiestnenia vo viacerých váhových kategóriách.“

Fotogaléria