Majstrovstvá sveta juniorov Odivelas POR/2023

Majstrovstvá sveta juniorov Odivelas POR/2023

Džudista Oliver Scheffel sa prestavil na Majstrovstvách sveta v Odivelas/2023

Juniorské Majstrovstvá sveta sa uskutočnili v Portugalsku v meste Odivelas a o majstrovské tituly bojovalo celkovo 541 pretekárov zo 68 štátov. V tejto prestížnej súťaži sa predstavil aj jeden džudista z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava pod vedením trénera Jozefa Svátka. Oliver Scheffel štartoval vo váhovej kategórii do 90 kg, kde bojovalo celkovo 45 pretekárov. Prvom kole čelil v súboji rumunskému pretekárovi Alexandru Sibisanovi, ktorý Olivera v poslednej minúte zápasu hádzal na wazari a následne ho dostal do držania, z ktorého sa mu už nepodarilo utiecť. Tým Oliverovi vystavil stopku už v prvom kole a do ostatných bojov už nemohol zasiahnuť.  

Napriek tomu Oliverovi ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu, mesta Trnava a Slovenskej republiky a prajeme mu veľa úspechov v ďalšej sezóne.

Fotogaléria