Kaunas Junior European Cup 2023

Scheffel si vybojoval skvelé 7. miesto na juniorskom európskom pohári v Kaunase

Minulý víkend (14.5.2023) sa konal Európsky pohár juniorov v Kaunase/Litva, kde sa zúčastnilo 16 krajín a 192 džudistov. Slovensko reprezentovala skupina talentovaných zápasníkov a medzi nimi nechýbal ani Trnavčan  Oliver Scheffel, ktorý v kategórii do 90 kg obsadil pekné 7. miesto.

V jeho hmotnostnej kategórii štartovalo celkovo 17 pretekárov. Judo systém pri losovaní pretekárov doprial Oliverovi Scheffelovi prvé kolo voľné.  V druhom kole nastúpil proti domácemu pretekárovi SLYTERIS Augustas (neskorší bronzový medailista), kde náš pretekár ťahal za kratší koniec a v poslednej minúte zápasu si neustrážil nástup na kouči-maki-komi. V opravných bojoch porazil pretekára VESELI Anes z Kosova na ippon. V boji o postup o bronzovú medailu s Arménom KARAPETYAN Gorim (tiež neskorší bronzový medailista) sa stala  Scheffelovi osudová technika na telo, ktorá skončila v prospech súpera.  Napriek tomu to bol skvelý výkon, výborná skúsenosť a dobrý štart v podaní Scheffela na jeho prvom európskom turnaji v kategórii juniorov.