4. kolo Turnaj prípraviek Galanta/2024

Mladí džudisti opäť s medailami z turnaja prípraviek v Galante/2024

Cez víkend (29.09.2024) sa v Galante konalo štvrté a zároveň predposledné kolo turnaja prípraviek 2024 v džude, kde si porovnalo sily 237  pretekárov z 20 klubov a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Michala Urbana získal 33 cenných kovov, z toho desaťkrát zlato, trinásťkrát striebro a desať bronzových medailí. V hodnotení klubov počas tohto zápasového dňa si pretekári Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojovali prvé miesto.

MU/FU 9 – (4x striebro, 5x bronz)

V kategórii supermini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava deväť medaily. Na druhé miesto vystúpili Martin Valko, Matúš Surjak, Timotej Szabo, Filip Mrva. Richard Majchrák, Hugo Holčík, David Bališ, Jakub Barbirík a Semi Jaja vybojovali bronzové medaile. Sebastián Malachovec, Enkh-Orchlon Enkhsukh a Adam Šulko obsadili štvrté pozície.

MU/FU 11 – (8x zlato, 5x striebro, 4x bronz)

V kategórii mini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava devätnásť medaily. Táto kategória bola veľmi úspešná, čo môžeme vidieť na výsledkoch. Na najvyššiu priečku vystúpili a získali najcennejší kov v podobe zlata: Lea Študencová, Max Malachovec, Branislav Mlčo, Nazar Pankratov, Jakub Chlapeček, Henrik Zrník, Filip Barbírik a Max Chatrnúch. Striebornú pozíciu vybojovali Marek Kollár, Jakub Valošek, Andreas Selnekovič, Juraj Gajarský a Šimon Šajtlava. Na bronzové pozície vystúpili Eliáš Hyžný, Adam Kubátka, Juraj Mlčo a Boris Iro. Sebastán Mleziva obsadil štvrté miesto a Dominik Bališ piate miesto.

MU/FU 13 (3x zlato, 2x striebro, 1x bronz)

V kategórii mladších žiakov nenašiel premožiteľov Maxim Lužák, Darius Husák, a Marián Viskupič. Všetci pretekári potešili celkovým výkonom svojich trénerov. Striebro si vybojovali Denis Lukáč a Šimon Gažo, Na bronzovú pozíciu vystúpila Hana Chlapečková

MU/FU 15 (2x striebro)

V starších žiačkach a žiakoch skončila strieborná Sára HečkováKevin Klokner

Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,V zápasoch ukázali aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali na bodované ohodnotenie.  Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú sa snažili ukončiť v držaní na zemi. Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi“ ukončila Komlóšiová.