2. kolo Turnaj prípraviek Galanta/2022

Mladí džudisti opäť s medailami z Galanty/2022

Cez víkend sa v Galante konalo druhé kolo turnaja prípraviek v džude, kde si porovnalo sily stotridsaťdva pretekárov z domácej Galanty, Bratislavy, Pezinka, Malaciek, Levíc a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénera Ivana Hrnčiara a asistenta Patrika Drdáka získal 25 cenných kovov, z toho jedenásťkrát zlato, päťkrát striebro a deväť bronzových medailí.

Najviac sa darilo v super mini kategórii Tomášovi Kloknerovi a Eduardovi Dadaevovi, ktorí získali najcennejší kov v podobe zlata. V zápasoch ukázal aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali na ippon.

V kategórii mini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava až štyri zlaté medaily. Premožiteľov nenašiel Adam Homola, Lukáš Nemček, Stanislav Študenc a Omar Piňos. Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú ukončili v držaní na zemi. Striebro si vybojovali Matúš Kadlečík, Simona Pekarovičová a Nina Grznárová. Na bronzovú pozíciu vystúpili Michal Horváth, Ondrej Lukačovič, Samuel Urban, Lukáš Ryšavý a Michal Helmeš.

V mladších žiakoch Michal Rajnic, Jakub Sýkora, Tomáš Solčanský a Rudolf Helmeš vyhrali všetky svoje zápasy a obsadili tak prvé miesta. Strieborný kov si odniesol Marko Paulovič. Trnavské kvarteto Michal Janíček, Dominik Polakovič, Matej Húščava a Samuel Mušinský obsadili tretie miesta. V starších žiakoch sme mali jediné zastúpenie a to v Radovanovi Litvákovi, ktorý vystúpil na najvyššiu priečku a vybojoval si zlatú medailu.  V starších žiačkach si vybojovala strieborný kov Tsatsral Enkhsukh.

Tréner Hrnčiar zhodnotil výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi.“